P2P půjčky jsou stále populárnější

Půjčování peněz od bank i nebankovních společností je velice známým systémem, ale pokud se zaměříte na P2P půjčky, poznáte, že se dá půjčovat i přímo mezi jednotlivci. Koncept P2P půjček se ve světě praktikuje již několik let. O co jde konkrétně? Na internetové české platformě je umožněno zprostředkovávání individuálních půjček mezi lidmi.

P2P půjčky mají nižší úroky

Hlavní výhoda P2P půjčky spočívá v nízkém úročení. Oproti bankám a nebankovním poskytovatelům se nabízejí různé úroky a podmínky, stačí si jen vybrat. V současné době funguje hned několik webů, kde si sjednáte P2P půjčky. Zároveň jsou tyto weby možností, kde mohou zájemci investovat své volné finanční prostředky. Na online tržištích se najdou jednoduché pomůcky pro výběr vyhovující investice, zajišťují se platby a probíhá zprostředkovávání. Uzavírají se smluvní vztahy a zjišťuje se platební schopnost. Vše je pochopitelně k dispozici za určitou provizi.

Karel P., Praha 2: Půjčil jsem si individuální půjčku díky P2P formě a vše proběhlo v pořádku. Děkuji za doporučení mé sousedce…

Úspěchy P2P půjček

Půjčky patří v naší zemi k nejdražším záležitostem, protože úroky a poplatky nejsou vůbec malé ani u bank či nebankovních společností. Je pochopitelné, že lidé budou ve finanční nouzi hledat levnější a výhodnější řešení. Online tržiště dává šance i novým klientům, kteří často nepochodí ve své bance. Dojde ke zprostředkování levné půjčky a také investor získá zajímavý úrok.

Získání P2P půjčky

Zájemci o P2P půjčky se přihlásí na web poskytující tyto druhy půjček, kde zadá základní údaje, tedy částku, jakou si chce půjčit, jaký si představuje úrok a jak dlouhou dobu splácení. Následně bude tato poptávka k dispozici věřitelům nabízejícím část nebo celou částku. Nikdo nebude vědět, kdo si půjčuje a kdo poskytuje peníze, vše proběhne anonymní cestou – pod vybranou přezdívkou.

P2P půjčky
Body-n-Care / Pixabay

Žádost o půjčku online